ανακοινώσεις,  δράσεις / προγράμματα / όμιλοι

Το ΤΟΜΥ Χερσονήσου στα Εργαστήρια Δεξιοτήτων του σχολείου μας!

Στα πλαίσια του Μαθήματος Εργαστηρίου Δεξιοτήτων ΜΕ ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ ΤΗΝ Κ. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  πραγματοποιήθηκαν οι εξής δράσεις από την υπεύθυνη δράσεων  και  Επισκέπτρια Υγείας Κα.  Χατζάκη Μαρία καθώς και την Κοινωνική Λειτουργό Κα. Βάρδα Σοφία , της ΤΟΜΥ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ  στις τάξεις Α1,Α2,Α3  Β1,Β2,Β3,και  Γ1,Γ2,Γ3 .Το κάθε τμήμα παρακολούθησε συνεδρία ,για  μια διδακτική ώρα στην αντίστοιχη μέρα.

Το σχέδιο προγραμματισμού από την ΤΟΜΥ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ  περιλάμβανε αναλυτικά τις εξής δράσεις ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ :

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Στις 10/1/24 πραγματοποιήθηκε στη  Γ’ τάξη  θέμα: Σεξουαλική και Αναπαραγωγική Υγεία για  το γενικό μαθητικό πληθυσμό για παιδιά και εφήβους ηλικίας 15-25

12/1/24   πραγματοποιήθηκε στη  Β’ τάξη  θέμα: Προαγωγή Ψυχικής Υγείας παιδιού και εφήβου( Γυμνάσιο-Λύκειο) «Η διαφορετικότητα στη Σχολική Κοινότητα ως ευκαιρία για Προσωπική ανάπτυξη»

16/1/24 24  πραγματοποιήθηκε στη  Α´ τάξη  θέμα: Πρόληψη Ατυχημάτων  «Α. Οι νέοι στην Κυκλοφορία»

20/2/24 πραγματοποιήθηκε στη  Γ´ τάξη  θέμα: Τεχνολογία – Διαδίκτυο και Εφηβεία

22/2/24 πραγματοποιήθηκε στη  Β´ τάξη  θέμα: Περιβάλλον και Υγεία- Αναπνέω καθαρό Αέρα

26/2/24  πραγματοποιήθηκε στη  Α´ τάξη  θέμα: Προαγωγή Ψυχικής Υγείας παιδιού και εφήβου( Γυμνάσιο-Λύκειο) «Η διαφορετικότητα στη Σχολική Κοινότητα ως ευκαιρία για Προσωπική ανάπτυξη»

Ευχαριστούμε θερμά  τις κυρίες Χατζάκη Μαρία και Βάρδα Σοφία το ,για την άψογη συνεργασία  τους ελπίζοντας και σε μελλοντική συνεργασία.